آیا میدانید در آموزشگاه موسیقی تهران چه سبک هایی از آواز تدریس میشود و نحوه تدریس آن ها به چه صورت است؟
در این مقاله این مطلب را با شما در میان خواهیم گذاشت.

انواع سبک های آواز در آموزشگاه موسیقی تهران

سبک پاپ
سبک کلاسیک
سبک ایرانی
سبک های تلفیقی

تدریس آواز پاپ در آموزشگاه موسیقی تهران

در آموزش آواز پاپ اصول اصلی خواندن آموزش داده می شود و در کنار آن اندکی تئوری و صدا سازی نیز در دستور کار قرار می گیرد.
ولی هدف بر پایه بازده زودتر برنامه ریزی می شود و اساتید آواز برای آموزش این سبک در کلاس آهنگ ها و قطعه های معروف را انتخاب می کنند.

در سبک پاپ آهنگ هایی که برای آموزش انتخاب می شوند معمولا آهنگ هایی است که با گوش هنرجویان آشنا باشد.
استاد آواز پاپ در کنار همه آهنگ ها و قطعاتی که به هنرجویان در کلاس یاد می دهد که بخوانند همه موارد و تکنیک های مربوط به خواندن را نیز در خلال همین قطعات آموزش می دهد.

آموزش این سبک آواز معمولا در کنار یک ساز بهتر جواب می دهد و به هنرجویانی که علاقه به این سبک دارند توصیه می کنیم تا حد امکان یک ساز نیز یاد بگیرند که بسیار به خواندن و درک مفاهیم آواز کمک می کند.
معمولا این سبک با ساز گیتار بسیار همخوانی دارد و به علت قابلیت های متعدد گیتار خیلی خوب می توان آواز را با آن همراه کرد.

با سازهای ایرانی نیز می توان به این مهم دست یافت و در آموزشگاه موسیقی نیز از سازهای کلاسیک مانند پیانو و گیتار یا ایرانی مانند سه تار و تنبک در کنار آموزش استفاده می شود.

تدریس آواز کلاسیک در آموزشگاه موسیقی تهران

در آموزش آواز به سبک کلاسیک تاکید بیشتری روی اصول و مبانی موسیقی است.
اساتید آواز در این سبک خیلی تاکید دارند که موسیقی به درستی و با همه جزییات آموزش داده شود و هنگامی که اصول آواز درست و صحیح آموزش داده شد آنگاه هنرجویان می توان درک درست و بهتری داشته باشند و در مرحله بعد وارد موارد دیگر می شوند.

در این سبک روی صدا سازی و سلفژ بسیار تاکید می شود و در حقیقت هنگامی که هنرجو به سلفژ مسلط باشد می تواند درست و کاملا اصولی و تکنیکی بخواند.
آموزش این سبک معمولا در کنار ساز پیانو است و استاد آواز کلاسیک در آموزشگاه موسیقی برای درک بهتر و نیز برای آموزش سلفژ در کلاس از پیانو استفاده می کند.

تدریس آواز ایرانی در آموزشگاه موسیقی تهران

سبک ایرانی که به آن سبک سنتی نیز می گویند در آموزشگاه موسیقی تدریس می شود.
برای آموزش آواز به سبک ایرانی اساتید از روش های مختلفی استفاده می کنند.
برخی اساتید با آموزش روی تصنیف های ایرانی آغاز می کنند و پس از آن زمانی که هنرجو اندکی به تصنیف ها تسلط پیدا کرد وارد ردیف و گوشه ها می شوند و آموزش اساسی آواز ایرانی را آغاز می کنند.

در روش دیگر اساتید با آموزش اصول موسیقی ایرانی شروع می کنند و پس از آشنایی اجمالی هنرجو با تئوری موسیقی ایرانی وارد صدا سازی و دیگر موارد ضروری آواز می شوند و در ادامه نیز به ردیف موسیقی ایرانی و گوشه ها می پردازند.
در خلال کار نیز به فراخور سطح هنرجو از قطعات و تصنیف های ایرانی با او کار می کنند.
در هر سطح و مرحله ای استاد آواز ایرانی با توجه به نیاز هنرجو به رفع اشکال می پردازد و برای مثال هنرجویی که در نفس گرفتن مشکل دارد روی نفس گیری و هنرجویی که در تحریر ها مشکل دارد روی تحریر ها با او کار می کند.

تدریس آواز تلفیقی در آموزشگاه موسیقی تهران

در برخی موارد اساتید به فراخور علاقه هنرجویان تلفیقی از سبک و روش های آموزشی را که در بالا ذکر شد با هنرجویان کار می کنند و باید گفت که در این زمینه علاقه فرد حرف اول را می زند که باید بسیار به آن توجه کرد.

گاهی اوقات نیز در آموزشگاه موسیقی پیش می آید که هنرجویی را با روشی متفاوت از دیگر هنرجویان پیش می برند که در این مورد باید گفت با توجه به تفاوت های فردی و علایق و سلایق گوناگون این مساله دور از انتظار نیست و استادی که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد، همه هنرجویان را با یک روش خاص آموزش نمی دهد.

هر چند اصول و روش یک چیز است اما نحوه انتقال آن به فراخور هر فرد متفاوت می باشد.
اگر مایل به یادگیری آواز در سبک های بالا هستید درخواست مشاوره خود را برای مشارکت در کلاسهای آنلاین وب نوازان ثبت نمایید.

نوشته بیشتر در : https://www.vocalmatch.com/aware-different-singing-styles/

 

آشنایی با سبک های مختلف آواز در آموزشگاه موسیقی تهران

مدرس موسیقی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

موسیقی های رایج هخامنشی

مقام‌های مختلف موسیقی‎ جنوب ایران

معنی گام و انواع گام موسیقی چیست

انتخاب بهترین استاد گیتار در آموزشگاه موسیقی تهران

آواز ,سبک ,موسیقی ,آموزش ,های ,ایرانی ,آموزشگاه موسیقی ,در آموزشگاه ,این سبک ,می کنند ,که در ,آموزشگاه موسیقی تهران ,در آموزشگاه موسیقی تهران

مشخصات

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

viptour1 ساحل موزیک | دانلود آهنگ جدید شاد و غمگین 17349686 موزیکستان انجمن خیریه جاوید مطالب اینترنتی hadihonar فروردین موزیک | دانلود آهنگ جدید modara FARHANGKHOY 09144626088 فرهنگ خوی 04436220404